پرینت

پيش دبستاني لاله 93

نوشته شده توسط مدیریت سایت. Posted in بايگاني

پيش دبستاني لاله                                                                                           نام مربي:‌ سركار خانم حليمه قرباني

بهترین راه برای یاد دادن حرف شنوی به فرزندان ، گوش دادن به حرف های آنهاست  ؟؟؟؟؟

آموزش پیش دبستانی بخشی مهمی از آموزش است که اهمیت ویژه ای در ریشه پرورش فکری و جسمی کودکان را دارا می باشد. و هدف از پیش دبستانی این است که قبل از دبستان کودک با محیط آموزشی و پرورشی آشنا شود و کودک بتواند استقلال کامل پیدا کند دوره پیش دبستانی دارای اهداف گوناگون در حیطه مسائل دینی ، علوم، ریاضی ، هنر ، زبان و تربیت بدنی می باشد.

شرح فعالیت در کلاس:

با نام خدا و بعد از احوال پرسی  و حضور و غیاب درس شروع می شود، بیشترین ساعات یادگیری دانش آموز در ساعات اولیه می باشد که یادگیری قرآن و حدیث و سرود و شعر می باشد که مربی با بچه ها کار میکند که قرآن را آیه به آیه تلاوت و بچه ها تکرار می کنند و بعد از 45 دقیقه زنگ تغذیه به مدت 15 دقیقه زده  می شود که با کمک ،کمک مربی تغذیه می خورند. و زنگ دوم نقاشی و کتاب کودکان که شامل مفاهیم ریاضی، علوم وهنر می باشد و زنگ سوم قصه یا کاردستی و تماشای کارتن است که بچه ها برای قصه روی زمین دور هم می نشینند و به قصه گوش می دهند و مربی بعد از اتمام آن از بچه ها می پرسد که بفهمد.

آیا بچه ها حواستان بوده و چقدر قصه گوش کردن را دوست دارند،

فعالیت مهرماه، آموزش فصل پاییز

که در مورد فصل پاییز و برگ درختان در این فصل و تغییرات آب و هوایی صحبت می شود و کاردستی در این مورد مربی درنظر می گیرد که برگزاری با طرح درخت مربی می کشد و در اختیار نو آموز قرار می دهد و باکاغذ رنگی زرد و نارنجی به درخت می چسبانند و مفهوم اعداد 1و 2 اشکال هندسی و شناخت رنگها و رنگهای اصلی کار میکند، و دفتری بنام دفتر شطرنجی در اختیار نوآموز قرار می دهیم که برای آموزش نقاشی می باشد.

و کشیدن گل و درخت با بطری و گواش برای خلاقیت و رشته ذهنی و فکری کودکان که مربی به بچه ها آموزش می دهد. و برای تقویت انگشتان از خمیر بازی استفاده می کنند و کپی کردن مفاهیم ریاضی و علوم و زبان آموزی هر هفته به نو آموز داده می شود که در منزل کار کنند.

و در برابر هر کار نوآموز تشویق از طرف مربی صورت می گیرد و ستاره ای به او داده می شود.

و بازی با توپ که در محوطه فضای پیش دبستانی صورت میگیرد و طناب کشی که بچه ها با هم مسابقه می دهند و بازی صندلی که سه صندلی در وسط کلاس گذاشته می شود و بچه ها دور آن می چرخند که باید هر کدام از آنها هر چه سریعتر بر روی آن بنشینند و با صدای بشین مربی آنها بر روی صندلی می شینند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن