انجمن ادبی اهل قلم

   انجمن ادبی اهل قلم درتاریخ ۹۵/۰۳/۱۷ به شماره ٣٠٠٧به ثبت سازمان اسناد واملاك كشور رسيد. اين انجمن چندين سال قبل به همت آقاى نظام الدين مقدسى و خانم فريبا شهريارى دبير محترم انجمن، شروع به فعاليت كرد. جلسات انجمن بصورت هفتگی در کتابخانه عمومی صابرین برگزار مى گردد و از علاقمندان جهت شرکت دعوت بعمل می آید.

محورهاى اصلى انجمن ادبيات مى باشد كه شامل شعر، داستان، نثر ادبى و… مى باشد. آثارى كه اعضاى انجمن از خود و ديگران اراه می دهند بقيه دوستان آن را نقد و در مورد آن ها صحبت مى كنند. كتاب هایی كه اعضا مطالعه كرده اند به ديگر اعضا معرفى مى كنند و دیدگاه های خود را با هم به اشتراک می گذارند.
زبان وأدبيات جلوه گاه انديشه، آرمان، فرهنگ و تجارب و روحيات يك جامعه است. انسان ها در گذر زمان از زبان براى انتقال پيام ها، عواطف و انديشه هاى خويش بهره جسته اند و از ادبيات كه زبان برتر است به عنوان ابزارى در انتقال بهتر، بايسته تر و موثرتر انديشه خود استفاده كرده اند. ادبيات، در تلطيف احساسات، پرورش ذوق و ماندگار كردن ارزش ها و انديشه .ها سهمى بزرگ و عمده بر دوش داشته است. به همين دليل هر انديشه اى كه در قالب .مناسب خويش ريخته شود پايدار و ماندگار خواهد بود
باسپاس فائزه خادم
 

تیریک روز معلم مدیر کل مجموعه علمی فرهنگی هنری صابرین شهرستان خنج

به نام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم

معلمین گرامی ایران اسلامی خصوصا مجموعه علمی فرهنگی هنری صابرین خنج :

با سلامی گرم و آرزوی توفیق الهی و همچنین قبولی طاعات و عبادات ما و شما به درگاه احدیت .
هدف یک معلم رسم تصویری از آینده برای دانش‌آموز نیست بلکه راهی را نشان خواهد داد که دانش‌آموز توانایی رسم تصویر آینده خود را داشته باشد.
نمی دانم با چه زبانی از زحمات بی دریغ و تلاش های شبانه روزی شما معلمین محترم ایران‌ اسلامی خصوصا معلمان قرآن کریم موسسه دارالقرآن احمدانی ، موسسه فرهنگی قرآنی شیخ عبدالرزاق ابونجمی و مراکز آموزشی شامل مهدکودک و پیش دبستانی سلمان فارسی ، مهدکودک و پیش دبستانی احمدانی ، دبستان پسرانه دانا و دبستان دخترانه معرفت تشکر و قدردانی نمایم .
فقط می توانم شما را دعا کنم و از خداوند متعال طلب سلامتی و شادابی و طول عمر با عزت و عظمت برای شما و خانواده محترمتان داشته باشم .
روز معلم مبارک

مدیر مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج
نادر سلمانی

پیام تبریک مدیریت مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج بمناسبت فرا رسیدن سال جدید

 

بهار، فرصتی برای نو شدن ظاهر و باطن، مجالی برای حرکت دوباره درجهت بهتر زیستن و بهتر ساختن است .

نوروز آغاز رویش است .این رویش همچنان که در طبیعت محسوس است می تواند در دل ها و جان های ما حرکتی رو به رشد و به سمت پیشرفت را مجسم و نمایان سازد .
اینجانب حلول سال نو خورشیدی و فرارسیدن بهار طبیعت را به همه مردم شریف ایران اسلامی و خصوصا پرسنل پر تلاش مجموعه صابرین تبریک عرض نموده و از زحمات و تلاش های عزیزان که در طول سال ۱۳۹۸ به طور مستمر و موثر در راستای خدمت رسانی به جامعه ی هدف مجاهدت نمودند تشکر و قدردانی می نمایم. برای همه ی این عزیزان و خانواده های محترمشان سالی پراز صفا و صمیمیت در پرتو عنایات و برکات الهی، آرزومندم .
امیدوارم در سال پیش رو ابتدا با مدیریت نمودن بحران ناشی از ویروس کرونا و سپس با تکیه بر خرد جمعی و بهره گیری از مشارکت اجتماعی آحاد جامعه بتوانیم بیش از پیش در مسیر رشد و بالندگی گام برداریم .


مدیر مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج
نادر سلمانی

تقویم اوقات شرعی سال 1399 مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین شهرستان خنج

تیم فنی تقویم اوقات شرعی مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین شهرستان پس از گذشت بیش از یک دهه از انتشار تقویم اختصاصی خود این بار نیز مفتخر است در آستانه فرارسیدن سال نو شمسی از تقویم دیواری و رومیزی سال 1399 خود رونمایی کند. تیم فنی تقویم اوقات شرعی مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین شهرستان خنج  با بیش از 63 روز کار بی وقفه و با محاسبات دقیق و استخراج منابع اصلی اوقات شرعی از وب سایت های معتبر و با کمک منابع شورای مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و با طراحی جدید از تقویم اختصاصی خود پیش از فرارسیدن نوروز باستانی 1399 رونمایی می کند.
شایان ذکر است تمامی اطلاعات از قبیل ایام هفته، روز شمارهای شمسی، هجری، میلادی و همچنین مناسبات های هر ماه بصورت کامل طبق مصوبه  شورای عالی انقلاب فرهنگی و محاسبه اوقات شرعی طبق مصوبه هیات فتوی شورای عالی مدارس اهل سنت جنوب ایران استخراج شده است. بدینوسیله با احترام مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین شهرستان خنج فایل تصویری فروردین ماه 99را جهت دانلود در اختیار علاقمندان و همشهریان عزیز قرار می‌دهد. 

علاقمندان به تهیه تقویم دیواری و رومیزی می توانند به مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج واقع در شهر خنج خیابان پیروزی انتهای بوستان شهید بهشتی مراجعه نمایند.  

 

** صفحه اول تقویم دیواری سال 1399 مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین شهرستان خنج با طراحی جدید شامل تصاویر برخی از مراکز زیر مجموعه مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین، اختلاف اوقات بین شهرستان خنج و مراکز استانها و برخی شهرهای دیگر و...

جهت دانلود بروی تصویر کلیک کنید

 

 

پیام مدیر مسئول مجتمع علمی فرهنگی صابرین بمناسبت سالگرد تاسیس مجموعه

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام مدیر مسئول مجتمع علمی فرهنگی صابرین بمناسبت سالگرد تاسیس مجموعه
همکاران محترم و معزز مجتمع علمی فرهنگی صابرین
هجدهمین سالگرد تاسیس مجتمع علمی فرهنگی صابرین  را خدمت شما عزیزان تبریک عرض می‌نمایم. به یقین تاسیس مؤسسه که با دوراندیشی و به عنوان اقدامی شایسته و ضروری صورت گرفته است اتفاقی مبارک بوده و موجب خدمات ارزشمند به شهر خنج و تحولی چشم‌گیر در خدمات‌رسانی عرصه فرهنگی ، هنری ، قرآنی و آموزشی گردیده است.
جا دارد ضمن تبریک مجدد این سالگرد خجسته به تمام اعضای شریف مؤسسه ، توفیق روز افزون شما عزیزان را از خداوند متعال مسالت نموده و با آرزوی تلاش بیشتر در جهت به ثمر نشستن تلاش‌ها و کوشش‌های انجام شده و به‌ویژه خدمات بی وقفه ، از همگان می‌خواهم با به‌کارگرفتن تمامی امکانات موجود و تجهیز خود به آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های علمی و با استفاده از خردجمعی و همکاری صادقانه شرایطی را رقم بزنند که دستاورد آن عزت و سربلندی ایران اسلامی در عرصه‌های ملی بیش از پیش باشد.
22/دیماه/1398
نادر سلمانی