گزارش بازدید دانش آموزان از کتابخانه عمومی صابرین

در تاریخ 24/08/96 دانش آموزان مدرسه انصاری و جمعی از کودکان مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی، مهد کودک و پیش دبستانی احمدانی و دبستان دخترانه معرفت ، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی صابرین خنج بازدید و با کتابخانه آشنا شدند.
در این بازدید آقای رحیمی مسئول کتابخانه ضمن آموزش شرایط حضور در کتابخانه و به امانت بردن کتاب ، دانش آموزان را با اهمیت مطالعه و کتابخوانی آشنا کردند.
از ویژگی این بازدیدها آشنا شدن با محیط کتابخانه ، نحوه عضویت و امانت کتاب و نحوه قرارگیری کتاب ها در قفسه ها و تشویق کودکان برای ایجاد کتابخانه خانگی در منزل خود می باشد که منجر به افزایش انگیزه در کودکان برای مطالعه و خواندن و لذت بردن از کتاب خواهد شد .

جلسه هم انديشي آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

روز سه شنبه مورخ 5 دیماه 1396 جلسه ای به میزبانی مجتمع علمی فرهنگی صابرین خنج تحت عنوان " آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم" برگزار گردید.گفتنی است که این آزمون مشارکتا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت آموزش و پرورش با هدف ترویج فرهنگ قرآنی برگزار می گردد.
ابتدای جلسه با تلاوت قرآن کریم توسط شیخ زنگیان آغاز گردید و در ادامه میری ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خنج به تشریح جزئیات و اهداف این آزمون پرداختند.پس از ایشان ناسک سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در رابطه با اهمیت این آزمون سخنانی ایراد نمودند.نادر سلمانی مدیریت موسسه دارالقرآن احمدانی شهرستان خنج نیز آمادگی موسسه را برای همکاری و اجرای هر چه بهتر این آزمون اعلام نمودند.همچنین خیتال مسئول دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان و نوروزی کارشناس قرآن و عترت اداره آموزش و پرورش نیز اعلام آمادگی نمودند که از تمامی پتانسیل و امکانات اداره در راستای برگزاری هر چه بهتر آزمون استفاده نمایند.

بازديد مسئول دبيرخانه هاي جنوب فارس

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری صابرین  ، روز سه شنبه مورخ ۷ آذرماه ۹۶ اقای اخوت مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب فارس از مجتمع صابرین ، کتابخانه عمومی صابرین و مجتمع فرهنگی قرآنی شیخ عبدالرزاق ابونجمی بازدید نمودند و از فعالیت های مجموعه ابراز رضایت نمودند.

جشنواره قرآني صابرين خنج كليد خورد

به گزارش روابط عمومی مجتمع علمی فرهنگی صابرین روز شنبه مورخه 20 آبانماه 1396 اولین جلسه برنامه ریزی ششمین جشنواره استانی قرآن کریم با نام " جشنواره قرآنی صابرین " با حضور میری ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خنج کلید خورد . در این جلسه در رابطه با نحوه برگزاری جشنواره سال قبل و پیشنهاداتی جهت بهتر شدن جشنواره امسال صحبتهایی صورت گرفت .

بازدید از مجموعه علمی فرهنگی صابرین توسط دکتر منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس

 

 

 

به گزارش روابط عمومی مجموعه صابرین ، روز سه شنبه مورخ 25 مهرماه 96 دکتر منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس و هیئت همراه از مجموعه صابرین بازدید نمودند . گفتنی است در این بازدید آقای منوچهری از قسمت های مختلف مجموعه و پرسنل دیدار داشتند و از فعالیت های مجموعه صابرین ابراز رضایت نمودند و همچنین از کتابخانه عمومی شیخ عبدالرزاق ابونجمی واقع در خیابان صاحبان قلم که در حال احداث می باشد نیز بازدید نمودند و قول مساعدت و همکاری دادند.

 

 

 

آغاز بکار مراکز آموزشی

به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرستان خنج يكم مهرماه 1396 همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد چهار مرکز آموزشی زیر مجموعه مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج با حضور نوگلان و آینده سازان فردا فعالیت خود را آغاز نمود. چهار مرکز آموزشی شامل  مهدکودک و پیش دبستانی سلمان فارسی واقع در خیابان گلستان پشت شرکت سایپا ، مهدکودک و پیش دبستانی احمدانی واقع در مجتمع فرهنگی هنری صابرین ، دبستان غیر دولتی دخترانه معرفت واقع در موسسه دارالقرآن احمدانی و دبستان غیر دولتی پسرانه دانا واقع در خیابان صاحبان قلم روبروی پلیس +10 در مرکز موسسه فرهنگی قرآنی آموزشی شیخ عبدالرزاق ابونجمی می باشد.

در این افتتاحیه که با حضور آقای نادر سلمانی مدیر کل مجموعه علمی فرهنگی صابرین و شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه خنج رنگ و بوی دیگری به خود گرفته بود ، با تلاوت قرآن کریم ، نیایش صبحگاهی و ایراد سخن توسط مدیریت هر قسمت و تقدیم گل و شیرینی به مدیران توسط آقای نادر  سلمانی همراه بود . پرسنل مجموعه علمی فرهنگی هنری صابرین برای تمامی معلمین و دانش آموزان آرزوی توفیق روزافزون از درگاه خداوند متعال مسالت دارد.

در ادامه توجه شما را به دیدن تصاویر اولین روز گشایش مراکز آموزشی جلب مینماییم:

تسليت به دكتر بهزاد مريدي مدير كل محترم فر هنگ و ارشاد اسلامي فارس

"انالله و اناالیه راجعون"

با نهایت تاسف و تاثر درگذشت مرحوم  استاد علی اصغر مریدی؛ پدر بزرگوار و مهربان دکتر بهزاد مریدی، مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و از خداوند منان شادی روح و آمرزش ابدی آن فقید از دست رفته را مسئلت نموده و امیدواریم تا صبر جلیل و اجر جمیل از جانب خداوند صبحان شامل حال خانواده ایشان، عنایت گردد.

 

روابط عمومی مجتمع علمی فرهنگی صابرین شهرستان خنج

تقدير و تشكر از مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس

به گزارش روابط عمومی مجتمع علمی فرهنگی صابرین خنج کارمندان مجموعه روز دوشنبه مورخ 12 تیرماه 96 با دکتر مریدی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان فارس پیرامون مسائل حقوقی و اداری مجتمع علمی فرهنگی صابرین  جلسه ای داشتند و در آخر جناب آقای سلمانی مدیر کل مجتمع صابرین تندیس پنجمین جشنواره قرآنی را که توسط دارالقرآن احمدانی در خنج برگزار شد را به آقای دکتر مریدی اهدا نمودند.

 

هفته نيروي انتظاي گرامي باد

به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرستان خنج روز سه شنبه مورخ ۹۶/۷/۲۵دردبستان غیر انتفاعی معرفت برنامه ای به مناسبت هفته نیروی انتظامی باهدف آشنایی دانش آموزان با فعالیت های پلیس در نظر گرفته شد.
در این برنامه از جناب سروان رمضانی دعوت به عمل امد تا توضیحاتی ارئه دهند.
جناب سروان رمضانی عامل اصلی تصادف را بی نظمی در عبور و مرور
عدم رعایت قوانین رانندگی
استفاده از تلفن همراه حین رانندگی
عدم توجه به چراغ راهنما بیان نمود و همه دانش آموزان را همیار پلیس خواند که باید برای کاهش تخلفات رانندگی هشدار دهنده خوبی برای والدین و بزرگترها باشند
و در ادامه با طرح سوالاتی در این زمینه از دانش اموزان خواست پاسخهای خود را بیان کنند

 

برگزاري جشن قرآن ويژه كلاس اولي ها

به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرسنان خنج روز چهارشنبه تاریخ ۹۶/۷/۱۹ در دبستان معرفت جشن قرآن پایه اول ابتدایی برگزار گردید که هدف از آن آشنایی و انس با قرآن و الزام احترام و قرائت قرآن بود.
گفتنی است که این جشن با حضور مدیریت و معلمان دبستان معرفت و اولیا دانش اموزان پایه اول و حضور پر شور همه دانش اموزان برپا شد.
در این جشن مدیر مدرسه سرکار خانم نمازی به این نکته اشاره کردند که می بایست کسب علم و دانش با محوریت قرآن و اسلام به دانش اموزان ارایه شود و قرآن اموزی از سنین کودکی موجب تقویت ایمان و اعتقاد به قرآن می باشد و با تاکید براینکه چون تاثیر قرآن در زندگی فردی اجتماعی را نمیتوان نادیده گرفت قران اموزی را از پایه اول ضروری دانست.

اهم فعالیتهای انجام شده:

محفل انس با قرآن دبستان دانا خنج

به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگی هنری صابرین، روز چهارشنبه مورخ 29 آذرماه 96محفل انس با قرآن کریم در دبستان دانا با حضور آقای سلمانی مدیر مجتمع صابرین و آقای راحت معاونت فرهنگی مجتمع و دانش آموزان برگزار گردید.
مراسم با قرآن خوانی محمدیاسین مباشری دانش آموز پایه اول آغاز شد و سپس آقای سلمانی صحبت هایی درمورد قرآن و نقش آن در تربیت دانش آموزان کردند.
در پایان مراسم نیز به نفرات برتر مسابقات قرآن کریم مرحله آموزشگاه در رشته های حفظ، قرائت، اذان و اقامه و احکام جوایزی اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شركت در نمازي جمعه دانش آموزان دبستان دانا

نماز جمعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که آیات قرآنی و روایات متعددی این امر را بیان می کند که می تواند نقش مهمی در تربیت فرزندانمان داشته باشد.
از این رو دبستان دانا خنح در نظر دارد به منظور تشویق و ترغیب دانش آموزان به نماز جمعه ماهیانه یک جمعه، دانش آموزان را در نماز جمعه شرکت دهد.
جمعه 12 آبان ماه اولین جمعه ای بود که دانش آموزان در نماز جمعه شرکت می کردند.
دانش آموزان در یک صف مرتب و منظم در مسجد حضور یافتند و در حین خطبه و نماز با آرامش به خطبه های امام جمعه ی محترم، شیخ عبدالصمد ابونجمی گوش دادند. ایشان نیز از مسئولین دبستان، والدین و دانش آموزان قدردانی و تشکر کردند و گفتند امید است فرزندان مان روز به روز در در صف نمازهای روزانه و جمعه شرکت کنند

انتخابات انجمن اوليا و مربيان

موضوع: انتخابات انجمن اولیا و مربیان
طبق برنامه هایی که دبستان غیر انتفاعی دانا در ابتدای سال به والدین داده بودند در روز یکشنبه مورخ 30 مهرماه جلسه انتخابات انجمن اولیا و مربیان تشکیل شد.
جلسه ساعت 10:00 صبح در مسجد حاج شیخ عبدالرزاق ابونجمی، جنب دبستان دانا برگزار شد.
از مهمانان این جلسه می توان به آقایان عباسی معاون مالی و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش خنج،گودرزی مسئول اجمن اولیا و مربیان و مختاری مشاور و معاون آموزشی دبستان نام برد.
در ابتدا مدیر دبستان آقای یوسفی در رابطه با نقش والدین در پیشرفت دانش آموزان و مدرسه سخنانی ایراد نمودند و گفتند همه با هم بایستی در پیشرفت فرزندانمان و ندرسه تلاش کنیم که نتیجه ی این امر پیشرفت و ترقی جامعه می گردد.سپس آقای عباسی در رابطه با اهمیت انجمن اولیا و مربیان سخنانی مطرح نمودند.
در ادامه انتخابات انجمن اولیا و مربیان شروع شد و 14 نفر از والدین دانش آموزان در این انتخابات شرکت نمودند که پس از رای گیری از حضار خانم نظیره صدیقی، آقای سیف الله احمدی آزاد، آقای مسعود مجیدی، خانم فاطمه انصاری و خانم پروانه غفوری به عنوان 5 عضو اصلی انجمن اولیا و مربیان مشخص شدند و همچنین خانم زیبا هاشمیان و خانم قدریه زینلی نیز به عنوان 2 عضو علی البدل انتخاب گردیدند.
نکته ی مهمی که در جلسه مشخص بود یک دل بودن تمام والدین دانش آموزان در جهت پیشرفت فرزندانشان و مدرسه بود که می توانیم امیدی برای آینده ی بهتر جامعه بدانیم.

دوچرخه سواري دانش آموزان دبستان دانا

به نام خدا
موضوع: دوچرخه سواری دانش آموزان دبستان دانا به مناسبت هفته تربیت بدنی
دانش آموزان پایه های سوم، چهارم و پنجم دبستان غیرانتفاعی دانا به مناسبت هفته ی تربیت بدنی که از 26 مهرماه آغاز شده بود با دوچرخه های خود، رکاب زدند.
دانش آموزان صبح پنجشنبه 27 مهرماه، همراه با مدیر دبستان، معاون اجرایی دبستان، معلمان، معاون فرهنگی مجتمع علمی فرهنگی صابرین و برخی از والدین، در محل دبستان دانا تجمع یافتند. ساعت 6:30 دقیقه شروع به رکاب زدن کردند.
مسیر رکاب، از محل دبستان دانا تا پارک کوهپایه بود.در این مسیر با هماهنگی مدیر و معاون اجرایی دو توقف 5 دقیقه ای صورت گرفت تا دانش آموزان علاوه بر استراحت آبی نیز بنوشند.
در طی مسیر برخی از والدین دانش آموزان با اتومبیل هایشان رکاب زنان را همراهی می کردند.
ساعت 7:20 دقیقه رکاب زنان به پارک کوهپایه خنج رسیدند و در آنجا به صرف صبحانه پرداختند.سپس مدیر دبستان دانا آقای یوسفی صحبت هایی با دانش آموزان و همچنین والدین شان داشتند.
و در پایان دانش آموزان آماده ی رکاب برای مسیر برگشت بودند و ساعت 10:00به دبستان دانا رسیدند.