بازديد از كتابفروشي بامداد خنج

به گزارش روابط  عمومی مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج روز چهارشنبه مورخ ۱۶ فروردین ۹۶ کارمندان مجتمع از کتابفروشی تازه تاسیس بامداد بازدید به عمل آوردند، در آخر مدیر کل مجتمع جناب آقای سلمانی تفویم اوقات شرعی شهرستان خنج و حومه که توسط مجتمع چاپ شده را به آقای نظام الدین مقدسی مسئول کتابفروشی بامداد اهدا کردند و مقرر گرديد جهت كتابخاپنه عمومي صابرين خنج تا سقف 40 ميليون ريال كتاب خريداري شود.

 

اولين جلسه رسمي سال 1396


به گزارش روابط عمومی مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین روز دوشنبه مورخ 14 فروردین ماه 96 جلسه ای پیرامون شرایط و ضوابط کاری سال جدید با حضور کلیه کارمندان برگزار شد. مدیر کل مجتمع صابرین جناب آقای سلمانی سخنانی در مورد شرایط کاری داشتن و پندهایی گفتند برای رسیدن به هدف والا که باید اخلاص در عمل داشت و بخشش در کار و از عیب یابی و عیب گویی دیگران دوری کرد و برای رسیدن به هدف والا همکاری و همدلی نیاز است.

حضور پرسنل مجموعه صابرين در آيين گشايش همايش ملي ريحانه النبي

به گزارش روابط عمومي مجتمع علمي فرهنگي هنري صابرين شهرستان خنج، پرسنل اين مجموعه روزدوشنبه مورخ 23 اسفندماه95 در آیین گشایش همایش ملی ریحانه النبی حضور به عمل آوردند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر همايش ريحانه‌النبي، در مراسم افتتاحيه اين همايش گفت: به واسطه میلاد پر نور و مبارك زهرای اطهر(س) و اسوه انسانیت در تمام عصرها همایش ملی «ریحانةالنبی» اجرا شده است كه در آن تلاش می‌شود تا مهربانی‌ها و زیبایی‌های اسلام مطرح شود.
دكتر بهزاد مریدی با تصریح اینكه این همایش طی ۷ روز برگزار خواهد شد، گفت: در روز نخست ۱۴ نخبه قرآنی تجلیل خواهد شد و در روز دوم نیز ادای دینی به ساحت كسانی كه قلم برداشتند و به نوشتن كلمات نورانی در قالب داستان، داستانك و شعر برای این همایش دینی همت گماردند.

آيين گشايش پنجمين جشنواره استاني قرآن كريم در خنج

به گزارش روابط عمومی مجتمع علمی فرهنگی هنری صابرین خنج ، پنجشنبه 19 اسفندماه 95 پنجمین دوره جشنواره استانی قرآن کریم به همت دارالقرآن احمدانی خنج و با حضور بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، فرماندار و ائمه جمعه، مسؤولین ادارات و نهادها و همچنین انجمن های ادبی و هنری شهرستان، در فرهنگسرای نورایی خنج افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه با تلاوتی چند از کلام الله وحی توسط آقای یاسر حسینی آغاز شد.

بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در آیین افتتاحیه این جشنواره در سخنانی با اشاره به وجود نعمت بزرگ وحدت و همبستگی در شهرستان خنج، گفت: جنوب فارس مهد مردان بزرگی همچون ابونجمی فقید، فقیهی بزرگ، آیت اللهی کبیر و موسوی لاری دانشمند بوده که در کنار هم زندگی کردند تا الگوی همسازی شیعه و سنی را در جهان فریاد بزنند.

 

وی اظهار داشت: امروز در کجای جهان می بینید که شیعه و سنی چنان با هم هستند که در یک خانواده پدر سنی، مادر شیعه و یا مادر سنی و پدر شیعه بوده و در کنار هم و بدون هیچ بی حرمتی، به زندگانی خویش ادامه می دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: همه ما باید به قرآن عظیم چنگ زده و این الگوی زیبای وحدت خود را در دنیا فریاد بزنیم و همه را بخواهیم که به این خاک خوب جنوب بیایند و بدانند که چه هستیم و چگونه در کنار هم بدون هیچ خدشه ای، زندگی می کنیم.

مریدی تاکید نمود: قرآن کریم دین عطوفت ها و مهربانی هاست و اجازه نخواهیم داد که از آن سوی آب بر ما تصمیمی بگیرند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به درخواست هنرمندان و انجمن های ادبی خنج در رابطه با تکمیل مجتمع فرهنگی این شهرستان، گفت: امیدواریم هر چه سریع تر این مجتمع فرهنگی به پایان برسد. فرماندار گرانقدر شهرستان و دوستانمان در مجموعه مسکن و شهرسازی تمام همت خود را بکار گرفته تا بتوانند این مجتمع را تکمیل کنند تا مجموعه ارشاد و انجمن های شهرستان خنج، دارای مکانی مستقل شوند.

پیش از صحبت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه اهل سنت، حجت الاسلام رضا صفایی امام جمعه شیعیان و همچنین مختار عباسی فرماندار شهرستان خنج نیز مطالبی در رابطه با اهمیت و جایگاه قرآن کریم در زندگی بیان نمودند.

گفتنی است این جشنواره شامل پنج حوزه نقاشی، عکاسی، خوشنویسی، صنایع دستی و گرافیک (پوستر) با مضامین قرآنی بوده که در دو بخش ویژه (شامل 5 آیه منتخب با موضوعات حجاب، تعاون و همکاری، احترام، وحدت و اسراف) و آزاد (با مضامین قرآنی) برگزار شده است.

تعداد 220 اثر از 15 شهرستان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد، 80 اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره راه یافته است.

غرفه های کتاب های قرآنی، طب سنتی، ایستگاه بلوتوث، نرم افزارهای قرآنی و همچنین صنایع چوبی قرآنی نیز از بخش های جانبی این جشنواره قرآنی می باشد.